New York diary part II.

...příběh o velké betonové džungli, kam si miliony lidí jezdí splnit svůj "americký sen" pokračuje.
       
       Když jedete do New Yorku tak možná doufáte, že se sejdete alespoň s jednou slavnou osobností. New York plní sny a tenhle vám splní lusknutím prstů ;-) Vydejte se do Muzea Madame Tussauds, kterému my Češi říkáme "muzeum voskových figurín". S tamními exponáty se nejen můžete vyfotit, ale dokonce se jich můžete dotknout, něboť kromě současného prezidentského páru (který je obehnán honosnou páskou a fotografii s nimi si musíte koupit) jsou všechny figuríny plně k dispozici návštěvníkům.
       Pokud se vydáte na plavbu k Soše svobody možná si všimnete luxusní lodi, která kotví u Manhattanu. Po důkladnějším prozkoumání zjistíte, že právě koukáte na největší loď na světě- Queen Mary 2. 
       Pokud se chcete najíst opravdu ve velkém stylu, zajděte si do restaurace View. tato restaurace je zajímavá v mnoha směrech- nachází se přímo na Time square a sama restaurace , která se nachází v posledním 48. patře hotelu Marriott, kde se mimo jiné také hraje slavný muzikál Evita, kde právě v tuto sezónu hraje Ricky Martin, se otáčí. Každou hodinu se otočí o 360°. Musím však zdůraznit, že příjemným zážitkem bude návštěva této restaurace jen pro jedince se silným žaludkem.
Když už mluvíme o jídle, musím se s vámi podělit o výsledky mého zkoumání. Všichni říkají, že Američané jsou tlustí a "cpou" se jen jídlem z fast foodů. Není to pravda-alespoň na Manhattanu ne. Každý zde běhá, jezdí na kole, na bruslích nebo posiluje ve fitnes centrech, neboť těch je zde spousta. Když svá těla dostatečně potrápí, skočí si koupit čerstvě namíchaný salát. Mají-li chuť na kávu, je zde Starbucks, který je v New Yorku doslova na každém rohu!
       V závěru svého vyprávění vás zavedu na Broadway-konkrétně do August Wilson Theatre, kde se každý den hraje muzikál Jersey boys. Musím říct, že jsem ve svém životě už viděla spoustu věcí-taneční vystoupení, koncerty, i muzikály, ale nikdy nic, jako toto. Přenádherná hudba, úžasné pěvecké výkony,  skvělé propracování scény a to vše v dokonalé souhře všech herců vám zaručí husí kůži během celých 2 a půl hodiny, kdy představení trvá. Takže pokud se někdy rozhodnete na nějaký Broadwayský muzikál vydat, rozhodně vám doporučuji tento-nebudete litovat!
Freedom tower-náhrada za WTC
Něco pro milovnice seriálu Gossip girl ;-)


4 Komentáře uživatelů

  1. kriss says:

    naprosto skvělý článek, věřím, že sis to všechno užila!:)

  2. Kristyna says:

    Máš můj obdiv Deny! Krása :)

  3. K says:

    nádherné fotky, musí tam být úžasně :)

  4. Nádherné povídání o NY ! :) Moc ti závidím !

Zanechte vzkaz