New York diary part I.

    Před pár hodinami jsem se vrátila z Toho velkého města-New Yorku. Tohle je příběh o Tom velkém městě a o mně...


    Pokud čekáte, že přiletíte do New Yorku, který stojí s otevřenou náručí a čeká až vám bude moct padnout k nohám, jste na omylu. První pád z nebeských výšin na zem je samotný přílet-po cca 8mi hodinovém letu vás totiž čeká protiimigrační kontrola, což v překladu znamená stání v dlouhé frontě něco přes hodinu a následné vysvětlování tamnímu pracovníkovi, proč a na jak dlouho jste přijeli. Nenechte se zmýlit-pokud tento člověk usoudí, že jste na příklad potencionální terorista, tak vás beze všeho může poslat domů. Další facka příjde po té, co vyjdete z klimatizované letištní haly ven, kde vás čeká nesnesitelné vedro, které se pohybuje okolo 35°C, což ještě umocňuje všudypřítomné sluníčko, které tu svítí bez přestávky. Pokud už budete mít vedra dost, můžete se jít zchladit do jakékoli restaurace či obchodu, protože ty jsou všechny klimatizované, ale tak, že vám příjde, že jste právě vešli do mrazáku.


      Ale New York je přesně takový, jaký nám ho ukazují filmy a černobílé fotografie-velkolepý strhující a dechberoucí. Je zde všechno na co si jen vzpomenete i to, na co si nevzpomenete. Můžete si tu dát čerstvé ovoce ve 2 hodiny ráno a ve 4 si klidně skočte do sushi baru.  
       Postavte se do středu Time square a budete si připadat jako ve filmu, zajeďte se podívat na noční New York do Brooklinu a budete přemýšlet, jestli to, na co se koukáte je skutečně pravda. Architektura je tam neskutečně rozmanitá a přesto do sebe všechno krásně zapadá. pokračování příště ;-)...


5 Komentáře uživatelů

 1. Julie says:

  Hned bych jela....Už se moc těším na další fotky.:)

 2. Veronica says:

  wow, New York <333 hned bych tam jela! :)

 3. kriss says:

  paráda, skvělý článek, těším se na další:)

 4. těším se na pokračování a doufám, že se do NY také někdy podívám! :)
  http://angellovely-things.blogspot.com

 5. Amerika mě nikdy moc nelákala, ale NY musím určitě vidět a už se těším na další díl :)

Zanechte vzkaz